Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psí miláček, světle hnědý labrador, oslavil v srpnu první narozeniny a brzy se již vydá za svým pánem přes kanál La Manche. Ne však čubičkou, nýbrž normálně letadlem.

 

Max, jehož oficiální jméno zní U-Max, je členem rodiny od loňského podzimu. "Je to naše miminko, které nám zabírá hodně času, ovšem jsou to s ním příjemné starosti. Má spoustu elánu," rozpovídá se Martina Čechová o krátkosrstém nositeli dobré nálady, o kterém se jedním dechem sluší dodat, že má vznešený původ. Jeho otec se pyšní titulem francouzského šampióna v lovectví. Max se sice zatím výstavy či závodů nezúčastnil, ovšem pohybových schopností zdědil po rodičích habaděj. Do vínku mu dali nejen moře temperamentu, ale i zálibu v rozkousávání takřka čehokoliv (což u labradora nijak nepřekvapí).

Petr si na toto téma vzpomene, kdy se mu povedlo udělat největší binec. "Stalo se to v Rennes. Vraceli jsme se s Martinou domů a přišlo nám podezřelé, že ho nikdo nevidíme, že nás nevítá. Napadlo nás, že někde něco musí mít, co ho tak dobře zabavilo. Přijdeme do obýváku a tam byla na prostoru deseti, možná dvaceti metrů čtverečných totální spoušť. Rozkousaná cédéčka, boty, ale také mé fotbalové trofeje. Sranda byla, že Max věděl, že to není dobré, proto se raději přede mnou šel schovat za Martinu," vypráví dnes již se smíchem tehdy notně rozzlobený páníček. Poslední zářijové dny zůstal v Anglii sám, bez manželky i bez Maxe. Ten ostatně ani ještě nestačil na Britské ostrovy šlápnout svojí tlapkou, protože po dobu letních měsíců i začínajícího podzimu byl u rodičů Martiny na psích prázdninách.

Nicméně v polovině října si milý hafan "sbalí svých pár kostiček" a zamíří ve společnosti Martiny do Londýna. Kdo nikdy nepřepravoval psa vzduchem, těžko uvěří, jak náročná a složitá záležitost to je. Jak pro zvíře, tak pro majitele. Max je však statečný tvor, navíc čerstvě zocelený českým výcvikem poslušnosti a dalších užitečných dovedností, takže jistě cestu zvládne bez větších problémů. Na co se může těšit na jejím konci? Určitě na zahradu domu poblíž Londýna, kde ho s pánem a s paničkou čeká mnoho příjemně strávených chvil...